Tartak

  • Posiadamy własną bazę przetarcia surowca, wycinamy na dowolny format, gwarantujemy wysoką jakość cięcia. W chwili obecnej przerabiamy 9000m3 dłużycy bukowej w skali roku i z każdym kwartałem zwiększamy moce produkcyjne. Oprócz tarcic i graniaków suchych oferujemy również fryzy mokre bukowe i tarcicę świeżo ciętą bukowa i dębową wg specyfikacji klienta.
  • Zajmujemy się również usługowym przetarciem wielkich kłód o średnicy do 150cm . Nasz trak poziomy  przecina duże kłody dębowe , topolowe i inne wzdłużnie (deski)  lub poprzecznie (plastry). Posiadamy odpowiedni sprzęt potrzebny do manipulacji tak wielkich kłód . Jest to idealne rozwiązanie dające możliwość wycinania blatów monolitycznych , które następnie można wysuszyć w naszych suszarniach próżniowych i wyszlifować na szlifierce szerokotaśmowej (max 130cm) .

Cały surowiec drzewny pozyskiwanych jest wyłącznie w Lasach Państwowych, a więc ze zródła certyfikowanego przez FSC®, nasza fimra posiada certyfikat FSC® (numer FSC-C133017)dsc_0621

dsc_0611

dsc_0557